Do czego służą maty gumowe?

Guma to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu zarówno w przemyśle jak i codziennym użytku.

Nie ma w tym nic dziwnego – jej właściwości sprawiają, że jest wytrzymała, praktyczna a jednocześnie odporna na zniszczenie.
Jednym z produktów, w których wykorzystuje się ten surowiec są maty gumowe. Do czego jednak służą?

Mata gumowa jako praktyczna wycieraczka

Jednym z najczęstszych zastosowań mat gumowych jest wykorzystywanie ich w formie wycieraczek. Nie ma w tym nic dziwnego. Odpowiednia struktura maty gumowej doskonale zbiera wilgoć i zabrudzenia z obuwia. Zaś jej nieprzepuszczalność sprawia, że zanieczyszczenia nie przemakają do podłogi. Co ważne, guma charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dlatego żywotność mat gumowych w formie wycieraczek jest naprawdę długa.

Mata jako nośnik informacji

Kolejnym zastosowaniem mat gumowych są maty wizualno-informacyjne. Bardzo często zaobserwować możemy je w siedzibach firm. Mogą pełnić dwojaką rolę – być wizytówką z logiem firmy lub też służyć pracownikom ostrzegając ich np. o niebezpieczeństwach czy wymogach bezpieczeństwa. Co ważne, maty gumowe są antypoślizgowe, dzięki czemu zapewniają nam bezpieczeństwo w trakcie pracy. Warto również wspomnieć o tym, że maty tego typu wykonywane są ze specjalnej gumy nitrowej, dzięki czemu odporne są nie tylko na działanie wilgoci, ale również wielu innych substancji chemicznych.

Mata w służbie relaksu

Każdy, kto pracuje w pozycji stojącej wie doskonale, że stanie na twardej powierzchni przez wiele godzin bywa bardzo męczące i ma zły wpływ na nasz kręgosłup. Na szczęście, w tym przypadku maty gumowe mogą nam pomóc. Maty antyzmęczeniowe sprawiają, że nasze ciało układa się w optymalnej dla siebie pozycji a stopy nie są narażone na ucisk. Taki produkt oferuje swoim klientom między innymi Alumatex producent mat gumowych.

Jak widzisz, maty gumowe to nie tylko praktyczne wycieraczki ale również nowoczesne rozwiązania, które mają służyć naszemu bezpieczeństwu i komfortowi w czasie pracy. Warto o tym pamiętać i wykorzystywać ich właściwości.

Kategorie
Technologie i Materiały