Kominek czyli tani, ekologiczny i urokliwy sposób ogrzewania!

Zimy w Polsce są ostatnio coraz dłuższe i bardziej dokuczliwe. Każdy, kto płaci za ogrzewanie domu wie, jak istotne jest wybranie ekonomicznego i wygodnego sposobu ogrzewania. Dodatkowo z każdym rokiem zaostrzają się przepisy unijne dotyczące zanieczyszczeń powietrza.urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Warto zainwestować w instalację, której nie trzeba będzie wymieniać za kilka lat.

Każdy kto budował lub remontował własny dom zastanawiał się jaki typ ogrzewania będzie najkorzystniejszy finansowo. Niskie koszty eksploatacji to jeden z kluczowych argumentów przy wyborze instalacji zważywszy zwłaszcza na to, że okres grzewczy trwa u nas ponad pół roku. W ostatnim czasie coraz popularniejszym sposobem ogrzewania domów stają się kominki z płaszczem wodnym. Ten typ ogrzewania sprawdza się na większych i mniejszych powierzchniach, a koszty utrzymania są dużo niższe w porównaniu np. z ogrzewaniem elektrycznym. Kominki mogą być również wsparciem dla istniejącej już instalacji w okresie przejściowym. Każdy piec kominkowy w szybki sposób przyjemnie ogrzeje pomieszczenie. Warto wspomnieć, że umiejętne palenie w kominku nie powoduje tak uprzykrzającego nam życia smogu i nie ma wpływu na zwiększanie się efektu cieplarnianego. W obecnych czasach to bardzo ważna zaleta!

Piece kominkowe gwarantują cudowny nastrój i… oszczędności

Poza walorami ekonomicznymi i ekologicznymi kominki mają też tę zaletę, że są niezwykle urokliwe. Większość pieców, kotłów czy zwykłych kaloryferów nie jest estetyczna, kominki natomiast podkreślają klimat mieszkania dodając mu niepowtarzalnego uroku.

Niezależnie od upodobań czy gustów, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na rynku dostępna jest bogata oferta kominków tradycyjnych przypominających wolnostojące piece kaflowe czy kozy, jak również tradycyjnych wkładów kominkowych do wbudowania w ścianę zabudowy. Mogą one być zarówno proste, jak i narożne. Dla osób lubujących się w nowoczesnych kształtach świetnym wyborem będą kominki wolnostojące z niepowtarzalnym designem. Ogromną zaletą kominków wolnostojących jest fakt, że dzięki podłączeniu dopływu powietrza od dołu możliwe jest ustawienie go w niemal każdym miejscu domu.

Spraw by Twój dom był wyjątkowy – kominek mu w tym pomoże

Okres zimowy, a szczególnie ten świąteczny kojarzy nam się z mroźną pogodą i ciepłą atmosferą w domu. Ile razy widzieliśmy na filmach czy pocztówkach obraz pokoju rozświetlonego pomarańczowym światłem płomieni z kominka? Uzupełniająca ten obraz choinka z masą prezentów jest dla wielu z nas symbolem idealnego domu. Palący się kominek sprawia, że czujemy się bezpiecznie, a dzięki temu uczuciu możemy w łatwy sposób odprężyć się po ciężkim dniu pracy. Nietrudno mieć ten czar u siebie. Dzięki kominkowi we własnym domu łatwiej będzie poczuć w Święta magiczną atmosferę. Przykładowe kominki można znaleźć na stronie https://www.defrohome.pl.

Kategorie
Dom