Rolety natynkowe – rewolucja na rynku przesłon okiennych

Dlaczego warto zamontować rolety natynkowe?

Rolety natynkowe to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa, a także znakomita osłona przeciwsłoneczna. Zewnętrzne natynkowe rolety są także wyjątkowo wygodne w użyciu, a przy tym prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Bez względu na fakt, czy będą one zamontowane na nowym, czy starym budynku będą tak samo efektowne, a przy tym również funkcjonalne. Do tego dzięki sposobowi, w jaki zakładane są rolety zewnętrzne, poprawia się znacząco ich trwałość, a cała konstrukcja zostaje wzmocniona. Warto także wspomnieć, że ten rodzaj rolet zyskał popularność już kilkanaście lat temu, a teraz przeżywa swoją drugą młodość.

Rolety zewnętrzne – jaki model wybrać?

Rolety zewnętrzne, które najchętniej wybierane są do różnego rodzaju okien to model natynkowy. Doceniane są głównie za wyjątkową solidność, a także ponadprzeciętną trwałość oraz ciekawy, estetyczny wygląd. Roleta zewnętrzna, która montowana jest na zewnątrz, pozwala ochronić pomieszczenie nie tylko przed słońcem, ale również przed włamaniem. Do tego z reguły modele dostępne na rynku są odporne na negatywny wpływ warunków atmosferycznych, w tym także deszczu, śniegu, wiatru, czy nawet działanie promieni ultrafioletowych. Co ciekawe, mają także dodatkowy atutu. Mianowicie izolują wnętrze i pozwalają zachować odpowiedni komfort cieplny, a także akustyczny. A co za tym idzie, znacząco zmniejszają rachunki za ogrzewanie, czyli minimalizują koszt utrzymania budynku. Warto wybierać dobrej jakości produkty, które znajdziesz u renomowanego dostawcy: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-natynkowe.

Rolety podtynkowe czym różnią się od natynkowych?

Rolety podtynkowe różnią się od natynkowych sposobem montażu. Te pierwsze znajdują się bezpośrednio w elewacji budynku, natomiast opcja natynkowa ma skrzynkę umieszczoną nad oknem. Ta znacząca różnica sprawia, że wizualnie lepiej prezentują się modele podtynkowe, jednak sposób montażu jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, a przy tym również kosztowny. Ponadto ewentualne naprawy wymagają przedostania się pod elewację w celu dostania się do mechanizmu. Zatem zdecydowanie lepszą alternatywą okazują się rolety natynkowe. Oczywiście w tym przypadku ważna jest wielkość skrzynki. Powinna być ona dopasowana do wnęki okiennej, wówczas pozostaje praktycznie niewidoczna, a komfort użytkowania zostaje zachowany na właściwym poziomie.

Zewnętrzne natynkowe rolety – przede wszystkim bezpieczeństwo

Rolety, szczególnie te zewnętrzne mają dodatkowe zalety, które sprawiają, że znacząco poprawia się poziom bezpieczeństwa wewnątrz mieszkania. Dlatego często wybierane są do pomieszczeń znajdujących się na parterze. Możesz dobrać wówczas dodatkowy pancerz rolety, który uniemożliwi, dostanie się do wnętrza domu. Pod względem technicznym i wizualnym będzie to znakomite rozwiązanie zarówno do bloku, jak i domku jednorodzinnego. Okno z opuszczonym pancerzem sprawi, że stanie się ono barierą praktycznie nie do pokonania. Dopiero przy pomocy specjalnych narzędzi można dokonać próby otwarcia okna, jednak nawet wówczas będzie to wyjątkowo czasochłonne, a także wygeneruje spory poziom hałasu, który zawiadomi domowników. Taki typ montażu zapewni Ci zatem wiele korzyści, a przy tym nie popsuje odbioru wizualnego budynku. Możesz także dopasować kolor do elewacji twojego domu lub nawet z każdej strony umieścić zupełnie inny odcień.

Jak dopasować wielkość skrzynki do okna?

Roleta powinna być idealnie dopasowana do rozmiarów okna. Wówczas tworzy z nim spójną całość. Tyczy się to także rolety zewnętrznej, która znajduje się we wnęce okiennej. Powinny być także idealnie wpasowane w elewacje. Nie bez znaczenia jest nie tylko rodzaj pancerza, ale również skrzynka, w której znajduje się roleta. To dzięki nim zyskujesz najwyższą jakość użytkowania. Możesz także dostosować roletę do drzwi balkonowych, wówczas nawet ta przegroda zostanie odpowiednio zabezpieczona. Roleta montowana jest bezpośrednio w ścianie domu, co sprawia, że okno pozostaje praktycznie nienaruszone. Możesz bez trudu zamontować ozdobne karnisze wewnątrz i cieszyć się nie tylko atrakcyjnym wyglądem elewacji, ale również pomieszczenia. Kolor skrzynki oraz mechanizm, który znajduje się wewnątrz, warto dopasować tak, aby użytkowanie było jak najprostsze.

Rolety natynkowe – wybór mechanizmu

Na rynku znajdziesz rolety natynkowe, które można uruchomić w dwojaki sposób. Każdy z nich jest uniwersalny i funkcjonalny. Roleta, która uruchamiana jest automatycznie, działa na pilota, który pozwala na otwieranie i zamykanie, zarówno będąc w środku, jak i na zewnątrz w zasadzie o każdej porze. Można także zaprogramować ją tak, aby wedle pogody czy pory dnia zamykała się automatycznie, nawet na konkretną wysokość okna. Natomiast wersja ręczna wymaga samodzielnego manewrowania roletą. Każdy z nich z pewnością będzie równie skuteczny i funkcjonalny. Warto wspomnieć, że nie tylko w domu montuje się roletę natynkową. Wykorzystuje się ją również w sklepach, a także innych punktach usługowych, do zabezpieczenia towaru. Zakup rolet, których montaż wymaga ingerencji w elewację, czyli wersji natynkowych to inwestycja na lata, która z pewnością spełni wszystkie Twoje wymagania.

Kategorie
DomMieszkanie