Segmentowe bramy garażowe – czy warto się na taką zdecydować?

W ostatnim czasie wzrasta popularność segmentowych bram garażowych. Warto więc przyjrzeć im się nieco bliżej i ocenić, czy rzeczywiście warte są uwagi.

Bramy segmentowe – nowoczesne rozwiązanie

Wielu posiadaczy garaży przydomowych uważa, że brama segmentowa to doskonałe rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ posiada ona pionowy system otwierania, dzięki któremu po otwarciu nie zajmuje miejsca przed garażem. Dzięki wspomnianemu systemowi otwarta brama ulokowana zostaje pod sufitem pomieszczenia, co skutkuje większą przestrzenią na podjeździe. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest jego bezpieczeństwo i oczywiście komfort użytkowania. Bramy segmentowe to w doskonałej większości przypadków automatyczne bramy działające na pilota. Nie ma więc potrzeby każdorazowego wysiadania z pojazdu w celu otwarcia bądź zamknięcia bramy. Mogą one okazać się również doskonałą opcją dla tych użytkowników, którym szczególnie zależy na tym, aby brama garażowa dobrze wpasowywała się w wygląd całego budynku i nie zaburzała jego estetyki. Dlaczego? Ponieważ obecnie na rynku oferowana jest szeroka gama tego typu produktów. Do wyboru mamy różnego rodzaju wzory i kolory bram segmentowych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Z tych względów wkomponowanie tego typu bramy w fasadę budynku nie stanowi żadnego problemu.

Na co należy zwracać uwagę wybierając bramę segmentową?

Wybór bramy to ważna decyzja i niemały wydatek, dlatego warto dobrze go przemyśleć. Najlepiej wybierać produkty sprawdzonych i znanych na rynku producentów, którzy wytwarzają bramy z materiałów wysokiej jakości i dających na nie kilkuletnią gwarancję. Dobrze jest również wziąć pod uwagę współczynnik przenikania ciepła (czyli po prostu grubość izolacji), sposób uszczelnienia bramy oraz to, czy posiada ona zabezpieczenie przed opadaniem. Warto także zwrócić uwagę na to, czy sterowanie radiowe jest bezpieczne na tyle, aby nikt inny nie był w stanie przejąć naszego kodu służącego otwieraniu bramy i nie przedostał się do garażu.

Komu przyda się brama segmentowa?

Przede wszystkim tym, którzy posiadają mało miejsca przed garażem i z tego powodu używanie tradycyjnej bramy uniemożliwia im pozostawienie samochodu na podjeździe. Z bramy segmentowej zadowoleni będą również użytkownicy posiadający dzieci, ponieważ ten rodzaj bramy jest wysoce bezpieczny. Nie trzeba mieć więc obaw, że maluch uderzy głową o uchyloną bramę. Kto jeszcze powinien zastanowić się nad zakupem wspomnianego produktu? Na pewno ten, kto z określonych przyczyn nie może zamontować prowadnic bramy garażowej pod sufitem. W tym przypadku doskonale sprawdzą się bramy segmentowe otwierane do boku.

Kategorie
Technologie i Materiały