Praktyczne akcesoria dla Twojego domu

Dom powinien być nie tylko przytulnym i estetycznym, ale przede wszystkim praktycznym miejscem. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek dodatku do wnętrz, powinniśmy rozważyć, czy będzie on rozwiązaniem funkcjonalnym.

Nie należy dezorganizować przestrzeni zbędnymi akcesoriami, które nie będą pełniły żadnej funkcji, a będą wyłącznie „zawalidrogą”. Większość akcesoriów do mieszkań może pomóc w efektywnym zagospodarowaniu każdego zakamarka. Jakie akcesoria do domu wybierać, aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń? Oto lista praktycznych dodatków do mieszkań.

Tablica magnetyczna – coś dla dzieci i zapominalskich

Tablica magnetyczna łączy w sobie dwie funkcje. Po pierwsze może służyć do zapisywania markerem ważnych informacji oraz notatek. Po drugie możemy do niej za pomocą magnesu przyczepić różnorodne kartki, zdjęcia, a także rysunki dzieci. Jest to dodatek uniwersalny, który z powodzeniem możemy wykorzystać w biurze, pokoju dziecięcym, a także kuchni. To doskonały podręczny organizer. W kuchni może posłużyć jako miejsce na listę zakupów oraz ciekawe przepisy. A może – miłosny list do ukochanej?

Dozownik do mydła – mycie rąk w praktyce

Zakupując mydło w drogerii lub sklepie, zazwyczaj sięgamy po te warianty, które posiadają pompkę i dozownik. Plastikowa, przezroczysta butelka z białą pompką nie jest jednak niczym szczególnym i nie zawsze wpisuje się w wystrój kuchni lub łazienki, w której się znajduje. W takich przypadkach estetyczniejszym rozwiązaniem jest dedykowany dozownik na mydło. Może on być wykonany między innymi z tworzywa sztucznego, drewna, szkła lub stali nierdzewnej. W przypadku łazienki ciekawym rozwiązaniem jest zestaw akcesoriów łazienkowych utrzymanych w jednym stylu. W ich skład zazwyczaj wchodzi dozownik do mydła, pojemnik na szczoteczki do zębów, pojemnik na szczotkę do WC, kosz na śmieci oraz mydelniczka na mydło w kostce.

Niciarka – niezbędnik drobnych napraw odzieży

Przyszycie guzika, zacerowanie niewielkiej dziury czy też naszycie łaty – z takimi zadaniami w codziennym życiu spotyka się wiele osób. Zwłaszcza w domach, w których prym wiodą wesołe zabawy dzieci. Niciarki dostępne są w formie klasycznej drewnianej skrzynki lub też ozdobnego pojemnika. W podstawowym wyposażeniu nie powinno zabraknąć nici, igieł, różnorodnych guzików, naparstków, kokardek, szpilek, agrafek oraz poduszeczki na igły.

Pojemniki na akcesoria kuchenne

Łyżka wazowa, łopatka do kotletów, drewniane łyżki, silikonowe przybory, trzepaczka do jajek – wszystkie te elementy można znaleźć praktycznie w każdej kuchni. Najczęściej leżą one bezwiednie w szufladach, dezorganizując przestrzeń. Jest jednak na to pewien sposób. Mowa o specjalnych pojemnikach na akcesoria kuchenne. Pomagają one właściwie zagospodarować przestrzeń, a także mieć zawsze pod ręką przybory, które wykorzystujemy w kuchni podczas gotowania i przyrządzania posiłków. Jeżeli już mowa o pojemnikach na akcesoria kuchenne, nie powinniśmy również zapominać o funkcjonalnych stojakach na noże. Noże nie powinny być przechowywane w pojemnikach wraz z innymi przyborami ze względu na możliwość skaleczenia.

Pojemnik na chleb lub chlebak – którą opcję wybrać?

Zarówno pojemniki na chleb, jak i chlebaki chronią pieczywo przed wysychaniem, pomagając w dłuższym zachowaniu ich świeżości. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w deski do krojenia. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy mieć osobną deskę wyłącznie do krojenia pieczywa. Chlebaki i pojemniki na pieczywo mogą być wykonane z drewna, tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Kategorie
Polecane