Na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki rolniczej

Ładowarki rolnicze, to coraz częściej występujące maszyny na wyposażeniu gospodarstw. Wszystko za sprawa faktu, że są one uniwersalne i z powodzeniem mogą zastępować w niektórych pracach nawet ciągniki. Do podstawowych parametrów ładowarek należy przede wszystkim udźwig, a także wysokość podnoszenia. To właśnie na tych parametrach skupmy się dzisiaj najbardziej i podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem ładowarki na przykład https://schmidtmachinery.pl/

To, co najważniejsze

Siła ładowarki to składowa kilku czynników. Po pierwsze niezwykle ważny jest maksymalny udźwig ładowarki, ten parametr najczęściej podawany jest jako reklama danego modelu. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że ta wartość jest najczęściej podawana przez producentów dla maksymalnie skróconego wysięgnika, co w przypadku prac rolniczych, zdarza się bardzo rzadko. Dlatego też ważniejszy jest parametr maksymalnego udźwigu przy wspiętym ramieniu ładowarki. To właśnie on pomaga określić czy dany model sprawdzi się przy pracach charakterystycznych dla danego gospodarstwa.

Wysokość podnoszenia

W gospodarstwach rolniczych, optymalną wysokością, jaką oferują ładowarki, jest wysokość wysięgnika na poziomie 6, a nawet 8 metrów. Jednak należy pamiętać o tym, że im wyższa możliwość udźwigu, a także możliwość wysunięcia wysięgnika tym koszt ładowarki, znacznie wzrasta. Dlatego warto zawsze przed zakupem dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, aby nie przepłacać.

Łatwość napraw i komfortowa kabina

Przy wyborze ładowarki, warto także zwrócić uwagę na dostępność części, koniecznych do wykonywania niektórych napraw. W Polsce obecnie wiele firm oferuje z łatwy dostęp do części do ładowarek chińskich, dlatego też nie trzeba się obawiać ich zakupu. Ich naprawy, a także znalezienie odpowiednich elementów do jej wykonania, nie przysporzą z pewnością nikomu kłopotów.

Jeśli chodzi natomiast o kabiny, najważniejsza jest dobra widoczność, która ułatwi pracę, a także wygodny ergonomiczny fotel operatora, który nie będzie powodował dyskomfortu, nawet po wielu godzinach pracy.

 

Kategorie
Technologie i Materiały