Jakie zastosowanie mają kamery IP?

Myśląc o bezpieczeństwie twojej posesji, domu i mieszkania wcześniej czy później spotkasz się z ofertą zakupu kamer IP. Kamery IP wykorzystują nowoczesne technologie oraz wyjątkowo przydatne rozwiązania, które gotowe są sprostać twoim oczekiwaniom. Kamery IP to proste w obsłudze kamery, które dzięki swojej jakości oraz posiadanym parametrom idealnie nadają się do stworzenia prostego systemu monitoringu.

Oferta na rynku kamer IP

Oferta kamer IP adresowana jest zarówno do użytkowników będących osobami prywatnymi jak również do przedsiębiorców, właścicieli firm czy instytucji. Bogaty wybór kamer IP jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników. Tego typu kamery doskonale nadają się do zabezpieczenia różnego rodzaju obiektów. Kamery IP świetnie poradzą sobie z monitoringiem mieszkań, domów, posesji, magazynów lub lokali usługowych. W zależności od przeznaczenia kamery IP posiadają różną specyfikację. 

Oferta kamer IP występuje w postaci pojedynczych urządzeń oraz gotowych zestawów. Zestawy kamer IP wyposażone są w zależności od potrzeb użytkowników w kamery CCTV, w tym kamery Wi-Fi, które działają bezprzewodowo. 

Kamery IP – parametry

Zakres i rodzaj parametrów kamer IP uzależniony jest od ich przeznaczenia. Inne właściwości posiadały będą kamery używane we wnętrzach budynków, a jeszcze inne te, które znajdą swoje zastosowanie na zewnątrz. Kamery IP zaprojektowane i skonstruowane do użytku wewnętrznego będą posiadały dużo bardziej dopracowany design, wykonane być mogą z elegantszych materiałów, ale ich wytrzymałość będzie mniejsza niż kamer IP przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Kamery IP zewnętrzne wyposażone będą w obudowę wytrzymałą na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych takich jak np. deszcz, mróz czy działanie promieni słonecznych. 

Istotnym z punktu widzenia użytkownika parametrem będzie filtr podczerwieni, ICR oraz diody doświetlające. Takie rozwiązanie pozwala na monitorowanie terenu w promieniu do 30 metrów po zapadnięciu zmroku. 

Kamera IP to również narzędzie umożliwiające komunikację z tymi, którzy znajdują się w domu lub mieszkaniu. Dzięki możliwości dwukierunkowego przesyłu dźwięku, które posiada część kamer IP, istnieje możliwość wydana polecenia naszemu psu lub kotu, który podczas naszej nieobecności postanowił urządzić sobie drzemkę w naszym fotelu lub na naszym łóżku. Kamerę IP można ponadto sterować z poziomu aplikacji zainstalowanej na naszym smartfonie. Kamera IP bez problemu łączy się również z tzw. “chmurą”.

Konfiguracja i montaż kamery IMOU

Ponieważ kamery IP zostały przeznaczone do powszechnego użytku ich instalacja i konfiguracja jest prosta i intuicyjna. Kamery IP współpracują z aplikacją mobilną, a moduł Wi-Fi daje możliwość bezproblemowego podłączenia kamery do sieci w domu potencjalnego użytkownika. 

W celu zmniejszenia kosztów montażu, producent zadbał o to, aby w zestawie, w którym znajduje się kamera IP znalazły się również wszystkie niezbędne do jej montażu elementy. Dzięki temu montaż kamery IP jest prosty i nie wymaga udziału osób trzecich. Każdy użytkownik kamery IP może zrobić to we własnym zakresie, samodzielnie. 

Kategorie
Technologie i Materiały