Jak poprawnie wykonać wylewkę betonową?

Wylewka betonowa na podłodze w domu to coraz popularniejszy sposób na wykończenie wnętrza. Sprawdza się w różnorodnych pomieszczeniach, a przede wszystkim jest niezwykle praktyczna.

Najbardziej powszechnym zastosowaniem betonowej wylewki, jak wspomina https://www.warmah.pl/,  na podłodze jest podkład pod inne tworzywa. Jest to konieczne, gdy po zdjęciu paneli czy płytek okazuje się, że podłoga jest nierówna. Starego gruntu czy gipsu nie da się zwykle usunąć tak, by pozostała całkowicie gładka warstwa, dlatego lepiej wykonać na to miejsce wylewkę. Dzięki temu będziesz mógł ułożyć dowolne kafle czy deski na równej powierzchni, przez co nie popękają i będą do siebie gładko przylegały. W przeciwnym razie nawet podłoga z egzotycznego drewna czy drogie kafle będą się źle prezentowały.

 

Poza tym, że da się zastosować wylewkę betonową jako podkład, jest to też świetny sposób na uzupełnienie wystroju wnętrza w formie samodzielnego podkładu podłogowego. Często w pismach wnętrzarskich można zobaczyć efektowne pokoje w stylu industrialnym, gdzie beton podkreśla piękno ceglanych murów i metalowych lamp. Inny pomysł to zderzenie surowego betonu z miękkimi dywanami i ciepłem kominka czy świec. Beton może być też wykończony, np. po to, by zyskał interesujący efekt połysku.

Jeśli myślisz o tym, by uzyskać w domu tego typu efekt, skontaktuj się z firmą Warmah. Wykonujemy posadzki do domów i biur na terenie całego Kluczborka i okolic. W domu taka podłoga dobrze uzupełnia zarówno pomieszczenia gospodarcze czy łazienki, gdzie jest po prostu najbardziej praktyczna, jak i bardziej reprezentacyjne miejsca. W salonie będzie świetnym sposobem na podkreślenie zarówno kolorowych, jak i szarych czy białych ścian. Może też uzupełnić kuchnię, bo dzięki temu zawsze łatwo utrzymasz w niej czystość. Beton można czyścić wodą czy sprzątać na sucho. Nie musisz go pielęgnować specjalistycznymi środkami, jak drewna czy gresu. DOdatkowe informacje można uzyskać pod adresem https://www.warmah.pl/oferta/opolskie/kluczbork.html.

Kategorie
Technologie i Materiały