Dywany sznurkowe i dywany z juty jako aranżacja kuchenna

Odkąd Polacy zdecydowali się na umieszczanie dywanów w pomieszczeniach kuchennych, projektanci prześcigają się w ich wzornictwie. Natomiast, należy też zwrócić uwagę na to, by dywan kuchenny wykonany był z wytrzymałego materiału. Kuchnia jest w końcu pomieszczeniem dosyć silnie eksploatowanym.

Dywany ze sznurka

Dlatego, eksperci od aranżacji wnętrz polecają w kuchniach umieszczać dywany ze sznurka. Warto wybrać kolorowy dywan wykonany ze sznurka, ponieważ wyraźnie ożywi on wnętrze kuchni, zwłaszcza gdy jest ona otwarta na jadalnię lub na salon. Dywan ze sznurka można zrobić samemu, a jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności manualnych to warto kupić gotowy wzór, wprost pod przeznaczenie do kuchni.Sznurki stosowane przez producentów do uplecenia dywaników kuchennych są grube, odporne na ścieranie i równocześnie elastyczne. To sprawia, że nie tylko będą wytrzymałe, ale także estetyczne. Dywaniki ze sznurka sprawdzą się w kuchniach i jadalniach urządzonych w stylu rustykalnym bądź nieco folkowym. Najlepiej będzie dopasować je do mebli znajdujących się w kuchni. Sznurkowy chodnik może idealnie skomponować się także z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Wiele będzie po prostu zależało od tego, jakie wzory się na nim znajdą. Specjalnie użyta została nazwa chodnik, ponieważ dywany ze sznurka są na tyle praktyczne, że bardziej właśnie kojarzą się z chodnikami różnego rodzaju. Jedno jest pewne, taki dywanik sprawi, że wnętrze kuchni będzie w większym stopniu dekoracyjne.

Dywany z juty

Drugim typem dywanów, które równie chętnie poleca się do kuchni i jadalni są dywany z juty. Juta to naturalny surowiec, a więc sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się estetyka i praktyczność. Dywaniki z juty w kategorii dywan do kuchni sprawdzają się idealnie. Dywan z juty stanowi idealną alternatywę dla dywanów tradycyjnych i właśnie dlatego zaleca się go do tak praktycznego pomieszczenia jakim jest kuchnia. Ekologiczność, trwałość i niska cena to największe zalety juty. Miłośnicy prostoty, minimalizmu i stylu eko powinni zdecydować się na dywany z juty i bez wątpienia – wyboru tego nie będą żałowali. Kiedy zainwestujemy takie dywany do kuchni to będzie ona naturalna. Chodniki z juty są wyjątkowo odporne na zabrudzenia, co stanowi ich niezaprzeczalną zaletę. Co jest jeszcze ważne, taki dywan idealnie skomponuje się z meblami drewnianymi. Eko design i styl skandynawski to te style dekoracyjne,w jakich dywany z juty będą prezentowały się najlepiej.

Praktyczne zastosowania i niebanalny styl

Nie można zaprzeczyć, że wybór dywanów ze sznurka lub z juty sprawi, że w konkretnym pomieszczeniu będzie można poczuć się wyjątkowo. Ich praktyczne zastosowanie wraz z niebanalnym stylem są tym, co przekonuje do zakupu konkretnych modeli dywanów. W kuchni dywany z naturalnych surowców sprawdzają się najbardziej, głównie z uwagi na to, że można je łatwo czyścić i nie są zbyt krzykliwe. W związku z tym, warto zrobić eksperyment i umieścić w tym pomieszczeniu dywanik, dzięki jakiemu zapanuje większa estetyka.

Kategorie
Poradniki