Umywalkę kupuj razem z wanną i toaletą – tak radzą projektanci wnętrz i specjaliści

Urządzając łazienkę pieczołowicie dobieramy poszczególne elementy wyposażenia. Zależy nam bowiem, żeby zarówno toaleta, wanna jak i umywalka były dopasowane do naszej koncepcji oraz wielkości pomieszczenia.

Często wędrujemy po wielu sklepach a zakupy rozkładamy w czasie. To zły pomysł. Dlaczego? Przekonajmy się.

Różne odcienie bieli – wrażenie nieładu i braku wyobraźni

Wiele osób, które decydują się na poszukiwanie idealnej wanny, umywalki czy toalety w wielu różnych sklepach dopiero po zainstalowaniu wspomnianych elementów w swojej łazience z przerażeniem odkrywają, że zupełnie nie pasują one do siebie.

Nawet jeśli ich stylistyka jest spójna (np. nowoczesna i minimalistyczna) poszczególne elementy wyposażenia łazienki mogą różnić się kolorem lub odcieniem. Biel, która wydaje nam się bardzo podobna może mieć różne odcienie. Widać to zwłaszcza w małej łazience, w której elementy w różnych odcieniach mogą dać wrażenie niespójności i prezentować się nieestetycznie.

Jak temu zaradzić?

Wbrew pozorom, to bardzo proste. Urządzając łazienkę wybieraj produkty tego samego producenta. Przykładowo, jeśli spodoba ci się umywalka zapytaj sprzedawcę o inne propozycje danej firmy. Najlepszym pomysłem, dzięki któremu możesz mieć pewność, że wyposażenie twojej łazienki będzie idealnie ze sobą współgrać jest zakup wanny, umywalki i toalety z tej samej linii produktowej.

Producenci każdego roku wypuszczają bowiem na rynek różne serie produktów w wielu różnych stylach chcąc wyjść naprzeciw różnorodnym potrzebom swoich klientów. Ta sama marka może więc nie wystarczyć, bo poszczególne elementy wyposażenia łazienki idealnie ze sobą współgrały. Jeśli masz wątpliwości nie bój się pytać oraz prosić o zestawienie ze sobą np. umywalki i toalety tak, byś mógł porównać odcień bieli.

Podsumowując, jeśli urządzasz łazienkę warto postawić na konsekwencję i zdecydować się na zakup produktów od tego samego producenta. Zbytnie poszukiwanie oszczędności oraz idealnych rozwiązań może dać bowiem odwrotny efekt.

Kategorie
Odnowa i Remont