Taras z granitu – co musisz o nim wiedzieć

Taras to niezwykle ważne miejsce budynku. To tu odpoczywamy, spędzamy czas na świeżym powietrzu i cieszymy się wolnym czasem.

Warto więc zadbać o jego odpowiednie wykończenie. Kluczowe znaczenie ma wybór materiałów, które będą jednocześnie eleganckie i trwałe. Wśród dostępnych rozwiązań na uwagę zasługują coraz popularniejsze płyty granitowe. Ich wykorzystanie sprawia, że każdy salon może wyglądać niezwykle efektownie a przy tym zapewniać nam pełnię komfortu. Poznajmy więc nieco lepiej tarasy z granitu i ich zalety.

Czym wyróżniają się płyty granitowe?

Granit to naturalny kamień, który prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko. Jego zaletą jest trwałość. Kamień ten starzeje się w sposób praktycznie niezauważalnie dla ludzkiego oka. Jest odporny na zarysowania, ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Cechuje go również niska nasiąkliwość, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że zamarzająca woda uszkodzi granitową podłogę.
To jednak nie wszystko płyty granitowe są bowiem również łatwe w utrzymaniu czystości. Czyścić możemy je zarówno za pomocą specjalnych środków, jaki i myjki ciśnieniowej. Dzięki temu tarasy wykończone w ten sposób zawsze prezentują się doskonale.

Zalety tarasów z granitu

Jak wspominaliśmy, tarasy wykończone granitem cieszą się coraz większą popularnością. Wpływ mają na to nie tylko odporność na mechaniczne uszkodzenia czy mróz, ale również wysokie temperatury oraz duże nasłonecznienie. Dzięki temu granit możemy wykorzystać na każdym tarasie – niezależnie od tego, w jakim miejscu został wykonany.

Pamiętać jedynie należy, że na trwałość i estetykę podłogi z granitu wpływa sposób ułożenia go na tarasie. Powinien mieć on niewielki spad, który wynosi ok 2-3 cm a także być układany na odpowiednio zagęszczonej, utwardzonej powierzchni. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonymi specjalistami zajmującymi się kamiennymi wykończeniem tarasów. Jedną z takich firm jest z całą pewnością https://kontin.com.pl. To firma, która ma na swoim koncie wiele udanych, nowoczesnych i eleganckich realizacji, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Mówiąc o tarasach z granitu warto też wspomnieć o ich nieco słabszych stronach. Jedynym minusem tego typu tarasów jest dość wysoka cena materiałów, z których zostały wykonane. Warto jednak pamiętać, że w zamian otrzymujemy trwały taras, który będzie prezentował się idealnie przez wiele długich lat. Jest to więc inwestycja, która zwyczajnie się opłaca. Przekonało się o tym już wiele osób, które chciały zadbać o to, by ich taras prezentował się zjawiskowo a przy tym wyróżniał się funkcjonalnością. Jeśli ty również należysz do takiego grona – tarasowe płyty granitowe z pewnością będą dobrym pomysłem.

Kategorie
Ogród