Styl skandynawski do salonu

Częstym problemem przy projektowaniu własnego domu pozostaje wybór stylu wnętrz. Obecnie mamy różnorodny ich wybór, co jeszcze bardziej utrudnia decyzję. Wśród nich znajdują się opcje takie jak, między innymi styl prowansalski, retro czy klasyczny. Od dawna niesłabnącą popularnością jednak wyróżnia się styl skandynawski. Wywodzi się z północnej części Europy, czego można się łatwo domyślić.

Wynaleziony został przez szwedzkiego artystę, który żył na przełomie dwóch wieków, XIX i XX. Mowa o Carlu Larssonie. Dzięki wygranej skandynawskiej nagrodzie Lunning Prize, styl ten objął całą Europę. Dzięki swoim głównym cechom, czyli jasnym kolorom i minimalizmie jest idealnym rozwiązaniem do zaaranżowania wystroju salonu, dla tych którzy lubią nowoczesność i prostotę.

Jakie krzesła i meble wybrać do wystroju skandynawskiego?

Jeśli podjęliśmy już ostateczną decyzję co do wyboru stylu naszego pokoju dziennego, należy dogłębnie zastanowić się nad kupnem odpowiednich i pasujących stylowo mebli. Dobrym pomysłem będzie wybranie się na zakupy do sklepu IKEA, który charakteryzuje się tym, że w swym asortymencie posiada głównie rzeczy pasujące do tego stylu. Wybierając je należy postawić przede wszystkim na prostotę oraz funkcjonalność. Obecnie najmodniejszym połączeniem jest czerń z bielą, co idealnie pasuje do takiego wystroju, ponieważ biel kojarzy się z czystością charakteryzującą styl skandynawski. Kolejną jego cechą jest połączenie nowoczesności ze starością.

Głównym elementem wyposażenia salonu jest fotel. Dobrym pomysłem na ocieplenie wnętrza będzie nałożenie na niego jakiejś narzuty lub paru poduszek. Decydując się na to rozwiązanie, lepiej jest wybierać naturalne materiały. Jeśli nasz salon jest także połączony z jadalnią, wybierając stół postawmy na minimalizm. Zwykły, prosty stolik, jest najlepszym pomysłem, a jako krzesła najlepiej sprawdzą się hokery nowoczesne. Połączenie prostoty ze współczesnością przyniesie naprawdę dobry efekt.

Wcześniej hokery nowoczesne kojarzyły się głównie z barami, również tymi domowymi. Obecnie jednak wielu ludzi wybiera to rozwiązanie. Jest efektowne oraz oryginalne, doskonale łączy się ze stylem skandynawskim. Jeśli mamy problem z aranżacją naszego ogrodu to ogólnodostępne są również hokery nowoczesne przeznaczone do miejsc zewnętrznych. Mając podstawowe rzeczy zostaje nam tylko wybór dodatków, przy którym trzeba być ostrożnym. Okna powinny zostać odsłonięte, bez żadnych firan czy ozdób. Dobrą decyzją będą różne poduszki czy inne materiały. Jeśli chodzi o ich wzór to królują paski. Pamiętajmy też, żeby wybierać naturalne materiały, o czym wspominaliśmy wyżej.

Kategorie
Polecane