Sposób na szybki transport materiałów do remontu

Każdy, kto planuje budowę domu lub jego remont staje przed nie lada wyzwaniem. Poza oczywistymi trudnościami takimi jak znalezienie dobrych fachowców czy zaplanowanie zakresu prac mogą pojawić się również nieco mniej oczywiste problemy.

Jednym z nich jest przewiezienie wszystkich niezbędnych materiałów remontowo-budowlanych. Sprawdźmy więc, jak można sobie poradzić z tym kłopotem za stosunkowo niewielką cenę. 

Przed przystąpieniem do przeprowadzenia remontu czy budowy warto stworzyć sobie listę niezbędnych materiałów budowlanych. Powód jest prosty. Po pierwsze dokonując jednorazowych zakupów możemy zaoszczędzić czas, który byłby niezbędny do kilkukrotnych wizyt w markecie budowlanych. Poza tym, robiąc jednorazowe, większe zakupy możemy zaoszczędzić. Wiele sklepów oferuje bowiem rabaty lub bony dla klientów, którzy robią duże zakupy. 

Nie da się jednak ukryć, że przewiezienie dużej ilości materiałów budowlanych lub remontowych może być trudne. Wiele z nich zabiera bowiem sporo miejsca i ma duże gabaryty. Czy jednak oznacza to, że musimy wynajmować firmę transportową? Okazuje się, że niekoniecznie. Istnieją bowiem tańsze i wygodniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest przyczepka samochodowa. 

Wynajęcie przyczepy – czy to dobry pomysł?

Każda osoba, która posiada samochód osobowy wyposażony w hak może przyczepić do niego przyczepę i poruszać się po drodze bez dodatkowych uprawnień. Przyczepy samochodowe pozwalają na przewożenie przedmiotów o wadze nie przekraczającej 750 kg. Skąd jednak ją wziąć? Odpowiedź jest bardzo prosta i jest nią wypożyczalnia przyczep. Punkty takie działają już nie tylko jako osobne firmy. Wypożyczenie przyczepy jest możliwe już w czasie zakupów, ponieważ wynajem przyczep prowadzony jest przez markety budowlane. Więcej, informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.obi.pl/uslugi/wynajem-przyczep/

Jak wygląda wynajem przyczep?

Wynajęcie przyczepy w sklepie budowlanym jest bardzo proste.Wystarczy jedynie zgłosić chęć skorzystania z takiej usługi w punkcie obsługi klienta. Wypożyczenie przyczepy odbywa się po spisaniu umowy najmu oraz ustaleniu terminu zwrotu przyczepki samochodowej. Skorzystać z usługi mogą klienci, którzy kupili towar wielkogabarytowy lub zrobili zakupy za określoną kwotę. Aby wypożyczalnia przyczep wydała nam jedną z nich musimy okazać dwa dowody tożsamości oraz ważne OC swojego pojazdu.
Rozwiązanie to ma wiele zalet: pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze a także jest bezpieczne. Przyczepy są bowiem regularnie serwisowane i w pełni sprawne. 

Wypożyczenie przyczepy jest niemożliwe? Postaw na zakupy online

Nie da się ukryć, że wynajęcie przyczepy samochodowej nie zawsze jest możliwe. Wiele osób nie posiada własnego samochodu lub też nie jest on wyposażony w hak samochodowy. Co zrobić w takiej sytuacji? Wówczas warto zastanowić się nad wykonaniem zakupów online i zamówieniu towarów z dowozem. Obecnie większość marketów budowlanych daje nam taką możliwość a jest to znacznie tańsze niż korzystanie z usług firm transportowych. 

Kategorie
Technologie i Materiały