Różne formy zabezpieczenia mieszkania

Żyjemy w świecie, w którym cały czas dochodzi do kradzieży i włamań do mieszkań. Jest to zjawisko dość popularne zwłaszcza w większych miastach, gdzie ludzie mało się znają i nie kontrolują tego, kto próbuje otworzyć czyjeś drzwi.

To jednak właśnie te ostatnie mają za zadanie chronić mieszkanie i nie dopuścić nikogo do jego środka. Najczęściej stosowane są zwykłe drzwi drewniane, które nie posiadają skomplikowanych zabezpieczeń. Są jednak na tyle solidne, aby postawić opór nawet profesjonalistom. W wielu przypadkach mogą się jednak okazać zbyt małym wyzwaniem dla złodzieja. W miejscach, gdzie w ciągu dnia nie ma nikogo, kto mógłby zgłosić jakieś podejrzane zamieszanie na policję, mogą one zostać najzwyczajniej wyważone i pozostawić nieproszonym gościom wolną drogę do całego majątku. Lepszym pomysłem jest więc zamontowanie umocnionych drzwi. Metalowe wkładki między drewnem to świetny pomysł dla osób, które nie chcą instalować u siebie ciężkich i masywnych drzwi.

Innym rozwiązaniem są drzwi antywłamaniowe. Dzięki takiemu rodzajowi zabezpieczenia można być pewnym, że nikt niepowołany nie dostanie się do lokalu. Należy jednak zwrócić uwagę na ich wygląd. Będą one bowiem znajdowały się na widoku publicznym, ponieważ są to drzwi zewnętrzne, co oznacza, że należy zadbać o wszystkie szczegóły. W większości przypadków wybiera się więc ciemniejsze odcienie, a czasami nawet całkiem czarny kolor. Ozdoby zazwyczaj też są stonowane i nie rzucają się w oczy. Dobrymi drzwiami chroniącymi są drzwi gerda. Są to sprawdzone i polecane produkty, które miały okazje być testowane już w wielu sytuacjach. Najczęściej posiadają one atesty świadczące o ich niezawodności.

Oprócz ochrony przed włamaniem, drzwi powinny zapobiegać również przenikaniu dźwięków. Remonty w mieszkaniach w bloku są bardzo uciążliwe dla mieszkańców, a więc odpowiednie drzwi dźwiękochłonne mogą okazać się bardzo pomocne. Charakteryzują się one wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju dźwięki, które mogłyby zakłócać spokój domownikom. Są skonstruowane w ten sposób, aby wyłapywać jak najwięcej niepowołanych i często denerwujących sygnałów spoza wnętrza mieszkania. Mogą również posiadać dodatkowe właściwości antywłamaniowe.

Kategorie
Poradniki