Prysznic idealnie szczelny – jak szybko naprawić przeciekający brodzik?

Prysznic to urządzenie, które pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej zastępujemy nim tradycyjną wannę. Niemniej, aby dobrze pełnił on swoją rolę oraz stał się komfortowym dopełnieniem domowej łazienki, niezmiernie ważne jest jego właściwe uszczelnienie. O nieskazitelne wykończenie spoin przy brodziku prysznicowym zadba Silikonu Sanitarnego firmy Den Braven, który szybko i skutecznie pozwoli nam zabezpieczyć wszelkie newralgiczne miejsca.

Brodzikowa interwencja

Pojawiające się po każdym prysznicu plamy wody na posadzce to nieuchronny zwiastun tego, że nasz brodzik wymaga pilnej renowacji. Zaniedbanie tego typu awarii może doprowadzić nawet do zalania znajdującego się poniżej mieszkania. Na szczęście, dzięki dobraniu odpowiedniego produkty oraz przestrzeganiu kilku najważniejszych zasad, naprawa brodziku zajmie bardzo niewiele czasu.

Po pierwsze ustalmy dokładne źródło wyciekającej wody. Jeśli przyczyną jest nieszczelny syfon lub rury odpływowe, kryzys zażegnamy od ręki, wymieniając wadliwe uszczelni. Jeśli z kolei cała instalacja działa bez zarzutu, oznacza to, że woda przedostaje się przez szczeliny, znajdujące się na styku brodzika ze ścianą. Przyczyną może być tu złej jakości preparat, który z czasem uległ miejscowemu wypłukaniu, lub też nieumiejętne wykonanie wcześniejszej fugi. Aby wykluczyć ryzyko złego uszczelnienia takiej spoiny, najlepiej obecną fugę całkowicie usunąć za pomocą specjalnego noża oraz dokładnie oczyścić z resztek rozpuszczalnikiem do silikonu. Następnie krawędzie szczeliny oklejamy taśmą malarską oraz wypełniamy wybranym produktem. Z myślą o tego typu naprawach stworzono Silikon Sanitarny firmy Den Braven. Nie tylko tworzy on estetyczną, szczelną i połyskliwą fugę, ale dzięki zawartości środka grzybobójczego zabezpieczy również naszą łazienkę przed korozją biologiczną. Preparat ten doskonale łączy się z szerokim spektrum powierzchni gładkich, do których zaliczyć można szkło, ceramikę, porcelanę, a także powierzchnie szkliwione, glazurowane i emaliowane. Dzięki czterem dostępnym kolorom (biały, bezbarwny, brązowy, szary), bez problemu dopasujemy go również do łazienkowej aranżacji.

Uszczelnienie brodzika wcale nie musi być przedsięwzięciem pracochłonnym, szczególnie jeśli zaufamy renomowanym i niezawodnym produktom oraz dokładnie zaplanujemy kolejność poszczególnych czynności.

Kategorie
Odnowa i Remont