Pokrycia dachowe – co wybrać?

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Wybór pokrycia dachowego jest o tyle istotny, że po pierwsze – znacząco wpływa na koszty całej budowy, a po drugie ma ogromny wpływ na jakość życia w domu. W końcu nikt nie lubi gdy mu kapie na głowę.

Dach ma jeszcze jedną ważną funkcję – wpływa na estetykę domu z zewnątrz. Dlatego wybór pokrycia dachowego jest bardzo ważny.

Trwały, solidny i ładny

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Jej duża popularność wynika z faktu, że to jeden z najsolidniejszych materiałów wykorzystywanych na pokrycie dachu.

Po pierwsze ten rodzaj pokrycia ma najdłuższą historię. Wypalane z cegły płytki znane były już w starożytności. Od tamtej pory ewoluowały, zachowując pozycję lidera. Dachówka ceramiczna należy do ciężkich materiałów, ale ma to też swoje zalety. Idealnie izoluje wszelkie hałasy, co zapewni nam ciszę na poddaszu. Dachówka ceramiczna ma świetne parametry cieplne. Wolno się nagrzewa i wolno oddaje ciepło – dzięki czemu świetnie spełnia swoje zadanie zarówno zimą jak i latem.

To najtrwalszy rodzaj pokrycia dachowe. Dachówka ceramiczna ma najlepszą odporność jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Nie straszne jej siarczyste mrozy, śnieg czy prażące słońce. Jest ognioodporna, co dodatkowo czyni ją wyjątkowo bezpieczną.

Ogromnym plusem jest jej uniwersalność – można ją kłaść na praktycznie każdy rodzaj dachu, pod warunkiem zachowania minimalnego kąta nachylenia.

Dachówka ceramiczna ma jeszcze jedną, istotną przewagę nad pozostałymi rodzajami pokryć dachowych. Daje ogromny wybór wzorów, kolorystyki, kształtów. Inwestor może wybierać w kolorach naturalnych jak miedziany czy kasztanowy, ale również bardziej nowoczesnych jak np. antracyt czy Tobago. Wytrzymałość sprawia, że dachówki ceramiczne nie blakną z upływem lat i nie niszczeją, dzięki temu inwestor może cieszyć się estetyczną i piękną dachówką przez wiele lat.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety dachówki ceramicznej można śmiało stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepszy rodzaj pokrycia dachowego. Dzięki różnorodności świetnie sprawdzi się zarówno w budownictwie tradycyjnym jak i nowoczesnym.

Dachówka ceramiczna to idealne połączenie wyjątkowej estetyki i doskonałych parametrów technicznych.

Kategorie
Technologie i Materiały