Podłączanie płyty indukcyjnej 400 V

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z płyt indukcyjnych w swoich kuchniach. Nie ma w tym nic dziwnego. Wyróżniają się one bowiem funkcjonalnością, mniejszym poborem prądu oraz wysoką estetyką.

Jednak sam zakup płyty indukcyjnej nie wystarczy, by móc się nią cieszyć. Niezbędnej jest również jej odpowiednie podłączenie. Kto i dlaczego powinien się tym zająć? Przekonajmy się.

Podłączenie płyty indukcyjnej – czy mogę to zrobić samodzielnie?

Wiele osób, szczególnie tych, które na co dzień hobbystycznie zajmują się majsterkowaniem zastanawia się, czy mogą samodzielnie podłączyć płytę indukcyjną. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie należy tego robić. Podłączeniem takiego urządzenia (podobnie jak również wielu innych urządzeń i sprzętów) powinien zająć się wykwalifikowany i doświadczony elektryk. Mamy bowiem do czynienia ze sprzętem, który jeśli nie będzie prawidłowo podłączony może stanowić poważne zagrożenie pożarowe.

Dlaczego powinien się tym zająć elektryk?

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że przepisy polskiego prawa nie zezwalają na samodzielne podłączanie płyt indukcyjnych przez osoby, które nie mają do tego odpowiednich uprawnień. Elektryk, który posiada odpowiednie testery oraz uprawnienia w zakresie kontrolno-pomiarowym sprawnie wykona swoją pracę my zaś będziemy mieli pewność, że urządzenie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia a nawet życia osób, które będą z niego korzystać.
I choć jest to najważniejszy argument musimy mieć świadomość, że nie jest jedyny. Producenci płyt indukcyjnych wymagają bowiem protokołu oraz podbicia przez elektryka karty gwarancyjnej sprzętu. Bez tego nie możemy liczyć na pomoc jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu.

Podłączanie płyty indukcyjnej Wrocław – jak znaleźć specjalistę?

Najprościej wykorzystać możliwości, które daje internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę podłączenie płyty indukcyjnej Wrocław, by otrzymać listę firm, które zajmują się płytami tego typu. Wśród nich znajdziemy między innymi elektryka z Wrocławia https://elektryk24wroclaw.pl/, który posiada w swojej ofercie usługi podłączania płyt, kuchenek oraz piekarników. Gwarantuje nie tylko skuteczność i bezpieczeństwo swojej pracy, ale również przystępne ceny.

Podsumowując, jeśli decydujesz się na zakup płyty grzewczej do swojej kuchni pamiętaj, że tylko prawidłowe podłączenie płyty indukcyjnej 400 V, które wykona doświadczony elektryk zapewni ci bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Lepiej więc nie ryzykować i odpuścić sobie samodzielne próby instalacji urządzenia.

Kategorie
DomMieszkanie