Płytki ceramiczne na ściany i podłogi w łazience

Płytki ceramiczne w dalszym ciągu są najpopularniejszym elementem wykorzystywanym do wykończenia podług oraz ścian łazienki. Z czego to wynika?

Przede wszystkim dlatego, że są odporne na wilgoć, a to ważne dla ścian jeśli chcesz uniknąć problemów typu osuszanie budynków. Płytki są również łatwe w utrzymaniu czystości, są estetyczne, ładne, i dostępne w przeróżnych wzorach i kolorach (m. in. w zielonym, czerwonym, bordowym, czarnym, pomarańczowym, żółtym, szarym, błękitnym, brązowym, beżowym, morelowym, i fioletowym), które możemy dobrać według własnego upodobania. Aranżacja wnętrz łazienki powinna być dobrze przemyślana zanim projekt ujrzy światło dzienne. Zadbajmy o każdy szczegół wykończenia pomieszczenia, nie żałujmy również pieniędzy na dodatki, które wpłyną na jej atrakcyjność.

Urządzamy łazienkę na lata, więc trwałość materiałów ma znaczenie. Możemy dobrać terakotę i glazurę, które będą ze sobą spójne. Mozaikowe dekoracje ścienne są dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy urozmaicić wnętrze, nadać jemu eleganckiego i klasycznego wyglądu. Wzorów na płytkach jest nieograniczona ilość, zanim zdecydujemy się na konkretna może minąć trochę czasu. Jednak nie będzie to czas stracony, ponieważ dzięki temu stworzymy łazienkę, która spełni nasze najśmielsze oczekiwania.

Tysiące projektów płytek, kilkadziesiąt rozmiarów, kilka możliwych zastosowań powoduje, że rynek gospodarczy w produkcji płytek ceramicznych kwitnie. Zapotrzebowanie jest duże, dlatego wciąż powstają nowe projekty i zdobienia. Z pośród wszystkich płytek, możemy wybrać glazurę, która pokryta jest pięknymi kwiatami, gałązkami, liśćmi, drzewami, motylami, kwadratami, liniami prostymi, wywijasami, prostokątami, na wzór greckich i egipskich wykończeń, z malowidłami nawiązującymi do odległych kultur i cywilizacji oraz na wzór wzburzonego morza oraz z wykorzystaniem wzorów abstrakcyjnych.

Płytki są odporne na uszkodzenia, dlatego jeśli zdarzy się tak, że coś na nie spadnie, lub nie chcący uderzymy w nie, nie pękną i się nie stłuką. Oprócz tego płytki ceramiczne do łazienki nie są toksyczne, są przyjazne dla środowiska, są naturalne, łatwo je wyczyścić z wszelkich zabrudzeń np. ze zgromadzonego tłuszczu lub kamienia. Wykorzystywane są także do wykończenia pomieszczeń sanitarnych, właśnie dzięki ich funkcjonalności, i łatwości utrzymania dzięki nim porządku w miejscach sterylnych. Dlatego kupowane są do wyłożenia pomieszczeń szpitalnych, i laboratoriów.

Kategorie
Poradniki