Nowoczesny dom z betonową podłogą

Betonowa podłoga daje ogromne możliwości do urządzenia ciekawych wnętrz. Co ciekawe podłoga pasuje do różnych stylów i trendów w aranżacji. Nie zapominajmy o wspaniałych właściwościach jako materiału wykończeniowego. Nowoczesne podłogi z betonu znajdują zastosowanie w modnym obecnie minimalizmie.

Beton na salonach

Posadzki betonowe do niedawna można było spotkać jedynie na halach produkcyjnych czy magazynowych. Stąd to skojarzenie z industrialnymi wnętrzami. Betonowe wylewki charakteryzują się przede wszystkim trwałością i bardzo wysoką wytrzymałością na ścieranie, o czym więcej tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/ruda-slaska.html. Posadzki betonowe nadają wyjątkową estetykę, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Dają charakter wnętrzu i jednocześnie mogą służyć jako tło dla bardziej wyrazistych dodatków. Piękne zacierane betony są w odcieniach szarości po grafit dlatego wpisuje się w najnowsze trendy monochromatyczne. Natomiast jeśli ktoś woli inne wnętrza to może zastosować beton kolorowy, np. żółty, czerwony czy niebieski.

Beton do wszystkiego

Beton sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczenia, jak i w małych mieszkaniach. Oczywiście betonowa podłoga idealnie pasuje do industrialnych, surowych wnętrz. Reszta zależy od zamysłu aranżacji wnętrza, ponieważ można zastosować ciepłe dodatki – dywan, kanapa, obrazy – które złagodzą surowy charakter pomieszczenia.

Loftowe wnętrza, które bazują na otwartych przestrzeniach doskonale będą wyglądać z wykorzystaniem posadzki betonowej. Cechą charakterystyczną takich pomieszczeń to wyższe sufity niż zazwyczaj. Dlatego doskonale sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, o którym przeczytasz na https://www.warmah.pl/. Ważne jest żeby było dużo światła najlepiej, które wpada przez okna.

W kuchni i łazience również śmiało możesz postawić na posadzkę. Chociażby ze względu na bardzo łatwe utrzymanie w czystości. A to dlatego, że posadzka nie ma fug, w których gromadzi się brud i tłuszcz.

Kategorie
Poradniki