Nowoczesne i eleganckie meble kuchenne nie muszą być drogie

Kuchnia to serce każdego domu. Dlatego niezwykle istotna jest jej aranżacja. Musi być nie tylko funkcjonalna, ale również i designerska. I choć jej urządzenie kojarzy się z wysokimi kosztami, to tak naprawdę nowoczesne i eleganckie meble kuchenne nie muszą być drogie. Jak urządzić kuchnię i nie wydać fortuny?

Jak zaoszczędzić na meblach kuchennych?

Meble kuchenne mają opinię dość drogich. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób decyduje się na meble na wymiar. Tym samym płaci nie tylko za elementy, ale przede wszystkim za projekt oraz robociznę. Dlatego koszt jest o wiele większy. Co prawda, taki zestaw kuchenny jest wtedy idealnie dopasowany, ale materiały do ich stworzenia są takie same, jak w przypadku gotowych zestawów, które można nabyć w salonie meblowym.

Jeśli zależy Ci na nowoczesnej i eleganckiej kuchni za nie duże pieniądze, wystarczy koszty zminimalizować. Przede wszystkim należy dokładnie zmierzyć wymiaru kuchni oraz sprzętu AGD. Następnie udać się do sklepu meblowego i zobaczyć ofertę do kuchni. Wybór jest tak ogromny, że nie będzie problemy z dopasowaniem zarówno pod względem wymiarów, jak i indywidualnych preferencji.

Wiele zestawów mebli ma także możliwość regulacji szafek i stopek. Dzięki temu można je dopasować. Warto również zwrócić uwagę na to, że meble kuchenne to wybór na długie lata. Dlatego nawet nieco wyższa kwota jest opłacalna.

Funkcjonalna kuchnia – jak ją urządzić?

Każda kuchnia powinna zachwycać nie tylko designem, ale być przede wszystkim praktyczna. Urządzenie tego pomieszczenia jest niezwykle istotne. To miejsce, które stanowi centrum. Niezależnie od metrażu, najważniejsze jest, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Dzięki temu pomieszczenie będzie jednocześnie funkcjonalne, przyjemne i atrakcyjne.

A tutaj liczy się tutaj bowiem ergonomia, wygoda oraz funkcjonalizm. W kuchni spędza się dużo czasu, dlatego powinna być tak zaprojektowana, aby można było z niej korzystać w sposób komfortowy. Każdy przedmiot oraz mebel powinien mieć swoje określone miejsce. W kuchni, zwłaszcza tych małych w blokach, nie ma miejsca na zbędne i przypadkowe przedmioty. Sprzęt AGD ułożony jest blisko siebie, zazwyczaj w takiej kolejności, jak przygotowywane są posiłki.

Wiele osób ułatwia sobie i stawia piekarnik na wysokości oczu. Należy stworzyć kilka stref, a w tym strefę przeznaczoną do przechowywania sprzętów, blat, na którym robi się jedzenie, strefę gotowania, a także zmywania.

Jakie meble kuchenne wybrać?

Wybór mebli uzależniony jest przede wszystkim od metrażu kuchni. W dużych pomieszczeniach jest o wiele większe pole do popisu i można zdecydować się na większą ilość elementów. W mniejszych kuchniach ważne jest wykorzystanie całej przestrzeni. Istotny jest także materiał, z którego meble są wykonane.

Lepiej zrezygnować z najtańszych opcji, ponieważ meble kuchenne mogą wtedy posłużyć zbyt krótko. Lepiej wydać nieco więcej, ale mieć pewność, że są one solidnie wykonane. Warto zwrócić uwagę na blat, aby był odporny na krojenie, gorące garnki oraz siekanie. Ważne, aby łatwo było go czyścić.

Kategorie
Odnowa i Remont