Niebanalne wzory na tarasie – płyty Venetia i Toscania z linii Libet Impressio

Taras to wyjątkowe miejsce, które łączy strefę mieszkalną z ogrodem i daje możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Położony wśród bajecznej roślinności i odpowiednio zaaranżowany może stanowić wiosenno-letnie centrum rodzinnego życia. Komfortową i atrakcyjną wizualnie przestrzeń do wypoczynku pomogą stworzyć płyty tarasowe z linii Libet Impressio – Venetia oraz Toscania.

Wraz z nadejściem ciepłych dni życie rodzinne i towarzyskie w dużej mierze przenosi się do ogrodu. Miejscem, które pozwala w komfortowy sposób korzystać z ciepłych promieni słońca, jest przydomowy taras. Stanowi on doskonałą przestrzeń do relaksu – pozwala na biesiadowanie przy wspólnym stole, korzystanie ze słonecznych kąpieli, czy też po prostu błogi wypoczynek wśród zieleni. Codziennie poddawany jest on intensywnej eksploatacji i narażony na liczne zabrudzenia. Dlatego też wybierając materiał do jego wykonania warto postawić na produkty, które będą się charakteryzowały wysoką odpornością, w tym na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, oraz będą łatwe do utrzymania w czystości. Z myślą o tego rodzaju właściwościach stworzone zostały płyty tarasowe z kolekcji Venetia oraz Toscania z serii Libet Impressio. Przy ich pomocy zbudujemy trwałe i wygodne podłoże pod meble, grill czy inne ogrodowe akcesoria.

Taras inny niż wszystkie

Przydomowy taras przede wszystkim powinien być funkcjonalny. Jednak nie mniej ważną kwestią jest jego strona wizualna, zwłaszcza, że zazwyczaj jest położony bezpośrednio przy salonie, czyli najbardziej reprezentacyjnej części domu. Powinien więc stylistycznie współgrać z całą posesją i przyciągać wzrok ozdobną formą. Efekt ten bez wątpienia osiągniemy wykorzystując do jego budowy płyty tarasowe z serii Libet Impressio z elementami umożliwiającymi tworzenie konstrukcji w kształcie koła. W skład kolekcji Venetia oraz Toscania, poza elementami prostokątnymi, wchodzą także specjalnie wyprofilowane płyty, przy pomocy których z łatwością wykreujemy wzór koła na lub też, nie korzystając z narożników, zbudujemy okrągły lub półokrągły taras. Dodatkowo, płyty zachwycają naturalnym wyglądem i atrakcyjną kolorystyką. Linia Toscania to płyty o wyraźnej strukturze powierzchni, przypominającej naturalny piaskowiec w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru – ciepłych beżach siena oraz mocnych szarościach grigio. Z kolei kolekcja Venetia, inspirowana kamiennymi uliczkami rozgrzanymi włoskim słońcem, to połączenie delikatnej, kremowej barwy z lekko nieregularną strukturą powierzchni. Z pomocą płyt Toscania oraz Venetia firmy Libet stworzymy miejsce idealne do błogiego wypoczynku na łonie natury, które będzie współgrać ze stylistyką całego domu, dając wyjątkowo elegancki efekt.

Coraz trudniej wyobrazić jest sobie nowoczesny dom bez łączącego się z nim tarasu. Ciężko bowiem o bardziej klimatyczne miejsce odpoczynku, spotkań ze znajomymi, czy spożywania posiłków pod chmurką. Będzie ono jeszcze bardziej funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie, jeśli wykonamy go z płyt tarasowych Libet Impressio o kształcie elementów koła.

Kategorie
Ogród