Najlepsze rolety wewnętrzne do domu – jakie wybrać?

3D render of a contemporary interior with half in sketch phase

Rolety wewnętrzne są dzisiaj powszechnie wykorzystywane w domach, mieszkaniach, a także miejscach pracy. Jeżeli stajemy przed ich wyborem po raz pierwszy, możemy jeszcze nie do końca orientować się w tym, na jakie modele powinniśmy zwrócić szczególną uwagę oraz jakie rolety okienne będą dla nas najlepsze. Mamy nadzieję, że ten artykuł ułatwi osobom niezdecydowanym podjęcie właściwej decyzji!

Rolety okienne w kasecie

Rolety wewnętrzne mogą zostać zamontowane w kasecie PCV lub aluminiowej. Sama kaseta ma na celu ochronę materiału przed brudem, kurzem, płowieniem oraz uszkodzeniami. Nie pozostaje również obojętna na stylistykę całego okna, ponieważ roleta ukryta w kasecie prezentuje się bardzo estetycznie oraz minimalistycznie. Nie rzuca się w oczy, spójnie komponując się z okienną ramą. Rolety okienne w kasecie są także wyposażone w boczne prowadnice, które gwarantują idealne przyleganie materiału do całej powierzchni okna. Tak dopasowana roleta nie tworzy prześwitów, nie zagina się, a ponadto nie porusza się pod wpływem wiatru. Do zalet rolet wewnętrznych w kasecie możemy zaliczyć również ich bezinwazyjny montaż, niewymagający wiercenia w ramie. W sklepie rolety Katowice każdy uzyska fachową pomoc przy ich wyborze.

Wolnowiszące rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne wolnowiszące to klasyczne, najprostsze rolety na okna, które wykorzystuje się na większych powierzchniach oraz oknach o niestandardowych wymiarach. Na takie zastosowanie rolet wolnowiszących pozwala ich charakterystyczny sposób montażu – na ścianie, suficie lub we wnęce okiennej. Dzięki temu rolety okienne wolnowiszące mogą zasłonić duże powierzchnie, sięgające nawet 250 cm. Są one dostępne w wielu kolorach, teksturach oraz rodzajach.

Rolety na okna dachowe

Mimo że poddasze zapewnia wprawdzie większą prywatność, to jednak zlokalizowane tam pokoje ze względu na wysokość oraz bliską odległość od dachu nagrzewają się dużo szybciej. Na użytkowanych poddaszach powinniśmy zatem zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem, którą zagwarantują nam właśnie rolety na okna dachowe. Takie rolety wewnętrzne pozwolą nam na komfortowe korzystanie z pomieszczeń, zapewniając przyjemne warunki do pracy i wypoczynku. Idealnie dopasowane do okiennej ramy modele znajdują się w sklepie rolety Katowice. Tylko takie rolety wewnętrzne nie doprowadzą do powstawania prześwitów i falowania materiału przy uchyleniu okna.

Rolety plisowane

Niezwykle dużą funkcjonalnością charakteryzują się rolety plisowane, składane do postaci tzw. harmonijki. Ich specyficzną właściwością jest to, że mogą one zwijać się zarówno od góry, jak i od dołu, zasłaniając dowolny fragment okna, bez zaciemniania całej szyby. Na tak płynną i elastyczną regulację pozwala konstrukcja rolet plisowanych – nie posiadają one rury nawojowej, a jedynie dwie listwy, które trzymają materiał. Tego rodzaju rolety wewnętrzne doskonale spiszą się we wnętrzach takich jak łazienka, kuchnia oraz spiżarnia.

Rolety wewnętrzne dzień noc

Rolety dzień noc to rolety, które błyskawicznie wkradły się w łaski wielu osób. Nie bez powodu są dzisiaj również jednymi z najchętniej wybieranych rolet wewnętrznych. Wszystko za sprawą swojej charakterystycznej budowy. Rolety wewnętrzne określane jako dzień noc składają się z dwóch naprzemiennie ułożonych pasów – transparentnej siateczki oraz tkaniny zaciemniającej. Nawet przy pełnym opuszczeniu rolety, do naszego pokoju wciąż będzie przedostawać się dzięki temu światło. Przykładowo, gdy nałożymy na siebie pasy zaciemniające, pozostawimy „otwarte” prześwity z siateczki, które z łatwością wpuszczą delikatne promienie. W ten sposób możemy w dużo większym zakresie regulować poziom i kąt nasłonecznienia, dopasowując je do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Gdzie warto wykorzystać rolety dzień noc? Świetnie sprawdzają się one przede wszystkim w miejscach pracy oraz pomieszczeniach, w których spędzamy czas o różnych porach i na różne sposoby. Jest to m.in. salon, biuro, czy pokój dziecka.

Rolety rzymskie

Eleganckie i klimatyczne rolety rzymskie to idealny wybór do wnętrz, w których zależy nam na zachowaniu przytulnego, ciepłego wystroju. Doskonale prezentują się zatem w sypialni, pokoju dziecka oraz salonie. Pasują do aranżacji klasycznych, skandynawskich, boho, czy glamour.

Co w takim razie wyróżnia rolety na okna określane jako rzymskie na tle innych produktów? Tego rodzaju rolety wewnętrzne nie zwijają się tak, jak klasyczne rolety okienne, a układają się na oknie w stylowe falbany, czemu zawdzięczają swój odmienny wygląd. W sklepie rolety Katowice każdy może zapoznać się z bliska ze wszystkimi rodzajami osłon oraz wybrać dla siebie najlepsze spośród nich.

Kategorie
DomMieszkanie