Kocioł gazowy. Dlaczego warto go zainstalować?

Kocioł gazowy to tanie i wygodne źródło ogrzewania. Ekonomiczna jest nie tylko jego eksploatacja. Przystępne cenowo są również same urządzenia! Co warto wiedzieć przy zakupie kotła gazowego? Jakie są ich rodzaje i który z nich wybrać?

Szukasz ekonomicznego ogrzewania? Zainstaluj kocioł gazowy!

Ogrzewanie kotłem gazowym jest niezwykle ekonomiczne zwłaszcza jeśli porównać je do ogrzewania olejem opałowym czy ogrzewania elektrycznego. Tanie jest nie tylko paliwo jakim jest gaz. Kotły, zwłaszcza kondensacyjne, charakteryzują się wysoką sprawnością sięgającą nawet 107 proc. Pozyskują one bowiem energię nie tylko ze spalania gazu, ale także odzyskują ciepło ze spalin!

Kotły gazowe pozwalają zaoszczędzić także w inny sposób. Na ich zakup i instalację można otrzymać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Środki przyznawane na wymianę starychprzestarzałych, nieekologicznych nieefektywnych urządzeń m.in. na kotły gazowe wynoszą nawet do 9 tys. zł (jednak nie więcej niż 45 proc. poniesionych kosztów).

Wygoda przede wszystkim!

Kotły gazowe to także komfort użytkowania. Raz zaprogramowane urządzenie jest praktycznie bezobsługowe, a jeśli zdarza się konieczność jego obsługi – jest ona łatwa, intuicyjna i nie wymaga specjalnych umiejętności. W przeważającej większości przypadków obsługa kotła gazowego sprowadza się przeglądu raz na rok.

Kotły same dostosowują swoją pracę do warunków zewnętrznych. Mogą być też obsługiwane zdalnie i wyposażone w sterowniki pokojowe.

Kotły gazowe dają też dużą wygodę instalacji. Nie zajmują dużo miejsca przez co nie potrzebujemy do nich nawet kotłowni! Ponadto, istnieją różne sposoby montażu kotłów. Mogą być one zarówno wiszące, jak i stojące.

Zaletą kotłów z zamkniętą komorą spalania jest też to, że są one bezpieczne dla użytkownika.

Rodzaje kotłów gazowych

Ze względu na funkcje rozróżniamy kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Kocioł jednofunkcyjny nie posiada wymiennika ciepła do podgrzewania wody użytkowej. Zazwyczaj w tym celu podłącza się do niego podgrzewacz pojemnościowy. Jest to zbiornik na wodę z wbudowanym wymiennikiem ciepła. Z kolei kociołpiec gazowy dwufunkcyjny pozwala ogrzać także wodę użytkową. Dzięki temu nie musimy kupować dodatkowego urządzenia. Wiele kotłów gazowych wysokiej jakości i kwalifikujących się do programu Czyste Powietrze dostępnych jest na stronie https://www.defro.pl/ .

Kategorie
Technologie i Materiały