Klej do płytek – sprawdź, jak wybrać odpowiednią zaprawę klejową

Solidne, wysokiej jakości materiały budowlane stanowią podstawę trwałego fundamentu. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyś kupił właściwy klej do płytek, żeby kafelki nie odpadły od twojej ściany po kilku dniach, tygodniach czy nawet miesiącach. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jaki klej jest najlepszy do płytek i kup go, aby zapewnić sobie wysokiej jakości materiał budowlany do swojego remontu.

Czynności typu wykończenie domu, remont czy jego budowa, wymagają od ciebie wiele czasu i poświęcenia. Zanim jednak położysz pierwszą cegłę, pomóż sobie i przyspiesz ten proces. Zacznij od zatrudnienia profesjonalnej firmy, aby uniknąć błędów oraz odwiedzenia hurtowni budowlanej w Szczecinie, aby wybrać najlepsze produkty, tj. materiały budowlane najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych, rzetelnych i profesjonalnych producentów, będących zazwyczaj liderami w swojej branży. Dzięki temu kupisz właściwe materiały budowlane, bez ryzyka wydania pieniędzy na przedmioty nienadające się do użytku. Przemyśl to, zanim zrobisz zakupy i kupisz narzędzia niezbędne do przeprowadzenia remontu lub wybudowania domu jednorodzinnego.

Kupując najtańsze produkty w drogim markecie budowlanym oszczędzasz pieniądze, ale narażasz się na słabą jakość wykonania remontu i utratę solidności całego budynku. Unikaj zatem oszczędności, które ostatecznie skończą się problemami finansowymi. Zamiast tego kupuj taniej, w miejscach bez marży, czyli po prostu w hurtowniach budowlanych.

Najlepszym wyborem jest w tym przypadku hurtownia budowlana ze Szczecina, która jest bardzo tania, ze względu na brak marży, ale jednocześnie posiada materiały budowlane doskonałej jakości. Sprawdź sam, ile możesz zyskać, wybierając hurtownię budowlaną w Szczecinie.

Rodzaje klejów budowlanych – hurtownia Szczecin

Podział klejów jest bardzo bogaty w ofercie hurtowni budowlanej w Szczecinie. Wśród nich można znaleźć m.in.:

 • kleje rozpuszczalnikowe, które wnikają głęboko w materiał, powodując jego pęcznienie, a nawet jego częściowe rozpuszczenie. To sprawia, że łączone materiały przenikają się nawzajem, tworząc twardą, wytrzymałą spoinę,
 • kleje oparte na polimerowych żywicach, niewnikające w materiał, ale bardzo odporne mechanicznie,
 • kleje mieszane, łączące cechy kleju rozpuszczalnikowego i opartego na żywicy.
 • kleje jednoskładnikowe,
 • kleje dwuskładnikowe,
 • kleje silikonowe,
 • kleje poliuretanowe,
 • kleje poliwinylowe,
 • kleje aminowe,
 • kleje epoksydowe,
 • kleje poliakrylowe,
 • kleje ftalowe.

Jak wybrać klej do płytek

Aby nie popełnić błędu i kupić odpowiedni klej do swoich potrzeb, koniecznie przeczytaj instrukcję na opakowaniu. Wyczytasz tam wiele istotnych informacji, które rozwieją twoje wątpliwości i pozwolą ci kupić najlepszy klej do płytek.

Przede wszystkim zwróć uwagę na możliwy czas otwarcia kleju przed jego użyciem, czas jego wiązania, bazę danego kleju, czyli jego najważniejsze właściwości i składniki, jego lepkość, a także ilość zawartej w nim suchej masy.

Wybór odpowiedniego kleju jest w tym przypadku kluczowy do tego, aby twój remont był skuteczny i profesjonalny. Sprawdź zatem ofertę hurtowni budowlanej w Szczecinie i wybierz najlepszy klej dla siebie.

Sopro FF 450 – wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Jeśli zdecydujesz się na klej elastyczny Sopro FF 450, bezproblemowo i bardzo szybko przykleisz kafelki oraz płytki do każdej powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dodatkowo, ze względu na fakt, że zaprawa ta ma wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, można jej używać także w przypadku podłogi ogrzewanej, prysznica, basenu i fontanny.

Klej do płytek elastyczny PCI Pericol Flex

Klej PCI Pericol Flex jest łatwy w obróbce, kompensuje znaczne odkształcenia w podłożu, jest bardzo dobrze przyczepny, a także mrozo i wodoodporny. Wybierz ten klej i sprawnie połącz ze sobą dwa elementy, np. płytki ze ścianą.

Każdy klej do płytek możesz teraz kupić bez problemu w Hurtowni budowlanej w Szczecinie. Ofertę możesz natomiast przejrzeć online. Zrób to koniecznie, aby oszczędzić kilka złotych, ale jednocześnie nie stracić na jakości swoich materiałów budowlanych.

undefined

Kategorie
Polecane