Jaki grzejnik wybrać do salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, dlatego ważna jest nie tylko jego funkcjonalność, ale i estetyka. Dlatego wybierając grzejnik nie należy podejmować decyzji pochopnie, lecz kierować się jego trwałością, ale i dekoracyjnością. Oczywiście modele należy dobierać do stylu aranżacji salonu, a także jego kubatury. Dzięki temu można stworzyć monochromatyczne połączenie, ale również takie oparte na kontraście. Doskonale mogą się tu sprawdzić grzejniki Planar Style.

Grzejniki Planar Style – dla każdego coś niezawodnego

Szukając najlepszego grzejnika, warto zwrócić uwagę na grzejnik Planar Style. Już na pierwszy rzut oka zachwyca on swoją formą. Tutaj minimalizm i estetyka są na pierwszym miejscu, co w połączeniu z jakością i precyzją wykonania tworzy grzejnik niezawodny. Jego gładka i prosta forma idealnie wpisuje się w bardzo modny obecnie minimalizm i geometryzm. Dopełnieniem całości jest fakt, że grzejniki Planar Style świetnie utrzymują temperaturę. Takie modele pasują do wnętrza w stylu glamour, gdyż świetnie komponują się z białymi meblami na wysoki połysk, ale również zdobionymi kryształkami świecznikami. Warto tutaj zauważyć, że pasują również do salonu w stylu skandynawskim, gdyż wpisują się w filozofię hygge. Wiele osób aranżuje również swój salon w kolonialnym bądź bauhausowskim stylu, który jest stosunkowo ciężki. Do takiego wnętrza również sprawdzą się grzejniki Planar Style. Sprawią one, że wnętrze salonu nabierze więcej lekkości i subtelności.

Drewniany zawrót głowy

Aranżując wnętrze wiele osób stawia na drewno. Zatem poza podłogami w drewnie wybiera także meble i dodatki z tego szlachetnego tworzywa. Dzięki widocznym słojom i sękom każdy mebel nabiera niepowtarzalnego charakteru. Do takiego wnętrza sprawdzą się zarówno jasne grzejniki, które będą stanowiły kontrast, ale również grzejniki dekoracyjne przypominające rozłożystą koronę drzewa. Można także zdecydować się na grzejniki z panelem drewnopodobnym. Tutaj trzeba pamiętać, że obudowa grzejnika nigdy nie może być wykonana z naturalnego drewna, gdyż drewno i wysoka temperatura nigdy nie są dobrym połączeniem. W tym przypadku trzeba pamiętać, że takie grzejniki dekoracyjne są również droższe, zatem mogą stanowić duże obciążenie dla budżetu.

Klasyczne rozwiązania w nowoczesnym wydaniu

Wiele osób decyduje się na wymianę głównego źródła ciepła, zatem zastępuje stary i nieefektywny piec na nowy i zautomatyzowany kocioł grzewczy. W takiej sytuacji konieczna jest także wymiana grzejników, gdyż modele żeliwne nie mogą być zautomatyzowane. Tutaj kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich, które nie wymagają wymiany podłączenia. Świetnie sprawdzą się modele żeberkowe, które doskonale utrzymują ciepło. W tym przypadku zasada jest jedna, im większe pomieszczenie, tym koniecznie należy zastosować większą ilość żeberek. Takie grzejniki pasują do klasycznie urządzonych wnętrz, ale również tych urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu. Warto tutaj postawić na grzejniki w kolorze białym, które zawsze można przemalować na inny kolor wraz ze zmianą aranżacji wnętrza salonu.

Nowoczesna forma w klasycznym i minimalistycznym wydaniu

Wiele osób decyduje się na zakup grzejników płytowych, które również wpisują się w bardzo modny minimalizm. Wystarczy tylko niewielki grzejnik, by móc ogrzać pomieszczenie nawet te o większej kubaturze. Ich zaletą jest również fakt, że świetnie utrzymują ciepło. Warto wybrać modele o gładkich krawędziach, które zapobiegają wypadkom. Takie grzejniki pasują niewątpliwie do każdego salonu, gdyż go nie przytłaczają. Geometryczna, gładka forma wpisuje się zarówno w skandynawską estetykę, ale również glamour. Takie grzejniki dodają aranżacji salonu nutę oryginalności. Przy okazji ich cena jest niezwykle konkurencyjna, zatem zważywszy na to, jak i najwyższą jakość, to naprawdę świetny wybór.

Na rynku dostępne są również grzejniki konwektorowe. Ich zaletą jest niewielki ciężar, jednak trzeba wiedzieć, że mogą być one stosowane tylko, gdy systemy grzewcze są zamknięte. Są też energooszczędne i powodują niewielkie straty ciepła. Ich gładka i finezyjna forma sprawia, że pasują nawet do wnętrza salonu w stylu glamour. Można tutaj wybrać nawet grzejniki w kolorze miętowym czy różowym. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Ale wybór należy co Ciebie…

Kategorie
Dom