Jak urządzić salon z kuchnią – aranżacja wnętrza

Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią scedza Ci sen z powiek? Brakuje Ci pomysłu na wystrój salonu z kuchnią? Nie wiesz jak zagospodarować wnętrze salonu i kuchni? W artykule podpowiadamy jak urządzić salon z kuchnią funkcjonalnie i w dobrym guście.

Salon z kuchnią to obecnie bardzo często stosowane połączenie. Dzięki takiej otwartej przestrzeni optycznie powiększamy wnętrze. Odchodzi się już dziś od zamkniętych kuchni choć nie brakuje nadal ich zwolenników czy mieszkań w których nie ma możliwości na połączenie salonu i kuchni. Oczywiście salon z aneksem kuchennym czy salon z kuchnią poza wieloma zaletami mają tez i wady jak chociażby wydobywające się dźwięki i zapachy z kuchni czy widoczny z salonu nieład który naturalnie tworzy się podczas prac kuchennych.

Aranżacja wnętrz zawsze musi być przemyślana i dobrze zaplanowana zarówno pod względem funkcjonalności jak i wystroju. Szczególnie w przypadku aranżacji salonu czy aranżacji salonu z kuchnią jest to niezwykle istotne ponieważ salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w naszych domach i mieszkaniach i jednocześnie jest centrum życiowym rodziny. Nie chcąc narażać się na zbędne wydatki, kosztowne poprawki i rozczarowanie efektem końcowym aranżacja wnętrz musi przebiegać we właściwej kolejności, krok po kroku

Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią

Zaczynamy od określenia naszych oczekiwań, ustaleniu zakresu prac i budżetu. Zanim zaczniemy wybierać farby i sofę musimy dobrze zaplanować układ funkcjonalny wnętrza to ważne byśmy czuli się komfortowo a wnętrze odpowiadało na nasze potrzeby. W kolejnym kroku kiedy już wiemy co i gdzie musimy zdecydować się na styl w jakim chcemy by była wykonana aranżacja. Dopiero pod niego rozpoczynamy wybór wyposażenia, kolorystyki, elementów wykończeniowych i dekoracyjnych, dodatków.

Salon to miejsce w którym spędzamy wspólnie czas, wypoczywamy, relaksujemy się, tu przyjmujemy naszych gości a kuchnia to serce domu. Aranżacje salonu i aranżacje kuchni możemy przeprowadzić na wiele sposobów. Tym bardziej jeżeli mamy do czynienia z salonem z kuchnią. Tak naprawdę wszystko zależy od tego z jakim wnętrzem mamy do czynienia, jaki jest jego metraż, układ, umiejscowienie drzwi i okien oraz jakie są nasze potrzeby z nim związane. Musimy zastanowić się na czym osobno w salonie i kuchni najbardziej nam zależy, co ma być głównym atutem wnętrza, co jest priorytet a z czego bylibyśmy w stanie zrezygnować. Urządzając salon połączony z kuchnią lub dodatkowo jeśli jest to salon z jadalnią musimy pamiętać podczas urządzania wnętrza o zachowaniu spójności stylistycznej, wystrój wnętrza powinien do siebie nawiązywać. Kuchnia nie powinna przytłaczać wnętrza salonu a komponować się z nim.

Kategorie
Odnowa i Remont