Garaż z bloczków betonowych – oszczędź na budowie

Nawet niewielki garaż wybudowany na prywatnej posesji z pewnością przyniesie właścicielowi wiele korzyści. Umożliwi bezpieczne przechowywanie auta, uchroni je przed kradzieżą czy wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak jednak zaplanować i zrealizować taką inwestycję i jednocześnie się nie zrujnować? Odpowiedzią może być garaż betonowy.

Zbuduj ekonomiczny garaż betonowy

Garaż betonowy wykonany z gotowych bloczków betonowych to idealne rozwiązanie dla osób pragnących zaoszczędzić czas i pieniądze. Konstrukcję taką można postawić samodzielnie nawet na nierównym podłożu. Dodatkowo ustawienie ścian z bloczków nie wymaga zastosowania żadnych spoin. Budowa garażu przy użyciu wspomnianej technologii pozwoli zatem zaoszczędzić w wielu różnych dziedzinach. Po pierwsze oszczędzamy na kosztach samej pracy – odpada bowiem konieczność zatrudnienia pracowników, a co za tym idzie koszt ich wynagrodzenia. Po drugie oszczędzamy na kosztach dodatkowego sprzętu, jak np. betoniarka. Po trzecie oszczędzamy na kosztach eksploatacji samej budowli. Beton, jak wiadomo, charakteryzuje się bowiem wysoką odpornością na wilgoć, na promieniowanie UV czy ogień. Raz ustawiona konstrukcja może służyć użytkownikowi przez wiele, długich lat. Po czwarte oszczędzamy na samym czasie – budowa garażu przy użyciu bloczków betonowych nie wymaga sezonowania. Warto również zauważyć, iż postawienie konstrukcji z bloczków betonowych nie wymaga żadnych pozwoleń. Nie jest ona bowiem na stałe przytwierdzona do podłoża.

Jakie zalety mają bloczki betonowe?

Bloczki betonowe to doskonała alternatywa dla pustaków, cegieł czy nawet blachy. Wszystkie inne bowiem materiały wykorzystywane do budowy ścian garażowych wymagają stałego połączenia. To z kolei determinuje dużo więcej pracy. Tylko ściany z bloczków betonowych można samodzielnie ustawić w dowolnym miejscu, a przestrzeń wewnątrz takiego garażu można w miarę potrzeb z łatwością podzielić – również stosując bloczki betonowe. Kształt tego typu bloczków jest zaprojektowany w sposób, który uniemożliwia ich niekontrolowane przemieszczanie się. Specjalne wypustki zapewniają doskonałe dopasowanie poszczególnych komponentów, które dociskane są do siebie pod wpływem ciężaru własnego. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na niewątpliwe zalety samego betonu. Jest to przecież materia wysoce odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy skrajne temperatury. Jego żywotność jest zatem ogromna.

Jakie podłoże pod garaże betonowe?

Garaże betonowe wykonane z gotowych bloczków nie wymagają właściwie żadnego podłoża. Można je ustawić bezpośrednio na gruncie. Niemniej jednak, zarówno dla bezpieczeństwa pojazdu, jak i komfortu użytkownika warto teren pod budowę garażu odpowiednio przygotować. Można tutaj zastosować zarówno tradycyjną wylewkę jak i gotowe płyty betonowe. Płyty betonowe, podobnie jak bloczki mają jedną podstawową zaletę – łatwo je ułożyć. Czynność ta nie wymaga bowiem żadnego specjalistycznego sprzętu ani szczególnych umiejętności. Bez względu zatem na to, jaki rodzaj podłoża zostanie wybrany, ustawiona na nim bloczki betonowe będą stabilne i bezpieczne. Dodatkowo można oczywiście zastosować elementy kotwiące.

Bloczki betonowe nie tylko na garaż

Bloczki betonowe doskonale zatem sprawdzą się podczas budowy garażu. Mają one jednak szerokie zastosowanie w budownictwie w ogóle. Bardzo chętnie wykorzystuje się je np. do wydzielania stref magazynowania odpadów, budowania magazynów czy chociażby ogrodzeń. Niewątpliwą zaletą zastosowania bloczków w budownictwie jest możliwość ich późniejszego przemieszczania, a co za tym idzie przeprojektowania całej inwestycji w dowolnej chwili i w dowolny sposób. Nic zatem dziwnego, że rozmaite składowiska i magazyny odpadów, opału czy wszelkich innych materiałów z chęcią sięgają właśnie po bloczki betonowe. Raz poczyniona inwestycja może bowiem służyć przez wiele lat i na wiele różnych sposobów.

Garaż z bloczków betonowych jest zatem inwestycją, która niewątpliwie się opłaci. Odwiedź stronę producenta bloczków betonowych i dowiedz się więcej https://www.betblok.pl/garaze-betonowe-modulowe.php

Kategorie
Poradniki