Czym kierować się przy wyborze kosiarki spalinowej?

Piękny i zadbany ogród z idealnie przystrzyżoną trawą jest marzeniem każdego właściciela działki. By zadbać o przydomowy teren lub rekreacyjną działkę potrzebujemy kilku niezbędnych sprzętów ogrodniczych, wśród których najważniejszym jest kosiarka. Jaką wybrać, czym się kierować i jak ułatwić sobie prace w ogródku, by były one jak najmniej uciążliwe? Podpowiadamy.

Dlaczego warto zainwestować w kosiarkę spalinową?

Jeśli nasz ogród i teren w okół domu to spory kawałek ziemi, a nie malutki skrawek trawnika nie mamy się nad czym zastanawiać-najlepszym wyborem będzie dla nas kupno kosiarki spalinowej. Choć rynek produktów ogrodniczych oferuje kosiarki elektryczne trzeba mieć na uwadze, że tego typu sprzęt ma o wiele słabszy silnik, niewielki zasięg, sprawdza się tylko i wyłącznie w idealnie płaskim terenie, a jego największą wadą jest niestety obowiązek podpięcia kabla, który ciągnie się za nami w trakcie koszenia. Jeśli zaś nasz trawnik ma nierówne ukształtowanie powierzchni, jest miejscami wyboisty, a koło domu mamy kilka arów trawy do wykoszenia lub zaniedbany ogród najlepszą inwestycją będzie kosiarka spalinowa z napędem. Choć jest głośniejsza niż jej elektryczna wersja, wydziela także większą ilość spalin-parametrami i mocą bije na głowę elektryczne zamienniki. Dzięki użyciu kosiarki spalinowej z napędem szybko i wygodnie uporamy się z bujną trawą i doprowadzimy teren w okół domu do porządku. Zadanie ułatwi nam napęd na koła, dzięki któremu nie będziemy skazani na mozolne i ciężkie pchanie urządzenia. Kosiarki spalinowe odznaczają się także długą żywotnością, o ile właściwie je konserwujemy.

Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie kosiarki spalinowej z napędem?

By nie żałować swojego zakupu zróbmy wstępne rozeznanie i zastanówmy się jakiego sprzętu koszącego potrzebujemy: czy wokół domu mamy duży teren, czy powierzchnia jest ukształtowana, a także jaki kształt ma nasze podwórko. Warto zdać sobie również sprawę z wad i zalet poszczególnych parametrów. Jeśli nasz ogród jest sporych kształtów, posiada nawet niewielkie spadki czy przewyższenia przyda nam się większa kosiarka spalinowa z napędem. Zwróćmy uwagę by silnik w kosiarce odznaczał się większą mocą, a co za tym idzie zwiększoną żywotnością. Staniemy przed wyborem dwu- lub czterosuwowego silnika, z czego pierwszy, choć głośniejszy jest lżejszy, ale drugi bardziej ekologiczny, posiadający własną miskę olejową. Ważne jest również przyjrzenie się parametrom decydującym o koszeniu, czyli szerokości i długości noża i funkcjonalności naszej kosiarki-czy trawa będzie zbierana tylko do kosza, czy możliwa jest funkcja koszenia z bocznym lub tylnym wyrzutem, a także mielenie źdźbeł trawy. To wszystko wpłynie na komfort naszej pracy. Najważniejszym parametrem jest jednak napęd-kosiarka spalinowa z napędem znacznie ułatwi nam koszenie i jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo energii, przy tym jednak nadając naszemu trawnikowi efektywny wygląd.

Kategorie
Ogród