Czy warto mieć bramę automatyczną przy swojej posiadłości?

Automatic Electric Roll-up Commercial Garage Gate Or Push-up Door In The Modern Building Ground Floor

Posiadanie własnego domu należy uznać za spory sukces. Wybudowanie go oraz uzyskanie potrzebnych uprawnień jest kwestią czasu. Należy pamiętać nie tylko o wnętrzu, ale również aspekcie zewnętrznym.

Ważna jest chociażby brama, która umożliwi gościom, a także nam wjazd na posesję.

Podziałów tego akcesorium jest wiele, ale przoduje bardzo prosty: na bramy manualne oraz automatyczne, które mają swoje plusy i minusy. O czym warto wiedzieć?

Siła rąk i oszczędność kapitału

Nie ma niczego bardziej pospolitego od ogrodzenia połączonego z bramą manualną. Działa ona dzięki sile ludzkich mięśni. Przesuwa się ją albo też otwiera do wewnątrz. Z reguły pierwsza opcja towarzyszy wąskim wjazdom, z kolei druga sprawdza się przy szerszych możliwościach. Ciężko wyobrazić sobie codzienne przesuwanie i zasuwanie ciężkiej konstrukcji o dużych gabarytach. Byłoby to skrajnie niepraktyczne.

Bramy manualne posiadają niewątpliwą zaletę, jaką jest sama cena. Są po prostu tańsze i doskonale sprawdzają się w sytuacjach niezbyt częstego wyjeżdżania z domostwa. Jeżeli nie użytkujemy ich na co dzień, nie ma sensu przepłacać, nieprawdaż? Takie podejście łączy się z mniejszą awaryjnością, bo przecież tu właściwie nie ma się co zepsuć…

Kontrola w każdym calu – brama automatyczna

Kiedy zatem bramy automatyczne będą lepszą opcją? Przede wszystkim przydadzą się podczas częstego użytkowania. Uruchomienie przy pomocy pilota jest bardzo intuicyjne. Nie trzeba nawet wysiadać z auta, co przydaje się na przykład w mroźne lub deszczowe dni.

Kolejnym aspektem jest położenie naszej działki. Czasami znajduje się ona w otoczeniu ruchliwej ulicy. Wtedy ciężko wyglądałby wyjazd ,,na raty”. Mówimy o sytuacji, w której otwieramy bramę, wyjeżdżamy kawałek (na chodnik), zamykamy ją i ruszamy w podróż. Niekiedy jest to zwyczajnie niemożliwe.

Elektronika powoduje ryzyko występowania awarii oraz droższy koszt nabycia takiego urządzenia. Za luksus w końcu się płaci…Dodatkowym smaczkiem może być otwieranie bramy z poziomu naszego okna. Przyjazd gości nie oznacza natychmiastowego zerwania się z miejsca, a my możemy poświęcić dodatkowe kilka minut na przyszykowanie się do wizyty. Bramy automatyczne z reguły trudniej sforsować, zatem będą na wyposażeniu szczególnie przezornych.

Kategorie
Technologie i Materiały