Beton w mieszkaniu

Beton zyskuje na popularności w szybkim tempie. Dzięki niestandardowemu efektowi, funkcjonalności oraz praktyczności. Wybór podłogi do domu to złożona sprawa, ponieważ bierze się pod uwagę efekt końcowy, możliwości finansowe oraz użytkowanie. Beton ma świetne właściwości, jest wytrzymały i odporny na ścieranie dlatego idealnie nadaje się na podłogę. Posadzkę betonową można wykonać w każdym pomieszczeniu, nie tylko w salonie. Również nadaje się do kuchni oraz łazienki i bez względu na wielkość pomieszczenia.

Wykonanie posadzki betonowej jest pracochłonne oraz wymaga bardzo dużej precyzji. Dlatego warto sięgnąć po profesjonalistów, którzy posiadają doświadczenie. Najlepiej wykonać wylewkę betonową z najwyższej jakości kruszywa, tak jak https://www.warmah.pl co gwarantuje doskonały efekt końcowy. Przy użyciu mechanicznych zacieraczek uzyskiwana jest równa satynowo-matowa powierzchnia. Ponieważ sam beton jest zimnym materiałem, co jest korzystne w lato. Natomiast wystarczy zastosować ogrzewanie podłogowe, aby w zimę podłoga była równie komfortowa do użytkowania.

Korzyści betonowej posadzki

 

Jest wiele możliwości wykończenia posadzki betonowej oraz otrzymania indywidualnego charakteru wnętrza. Oprócz tradycyjnej powierzchni betonu można także wykonać beton polerowany. To bardziej eleganckie rozwiązanie, które świetnie odnajdzie się we wnętrzach w stylu skandynawskim, nowoczesnym.

Beton doskonale łączy się z innymi materiałami jak na przykład drewno. To świetne połączenie do wykończenia wnętrz minimalistycznych, prostych, ze smakiem urządzonych. Jak również do ostatniego hitu w aranżacji jakim jest styl industrialny, który wiąże elementy z metalu oraz szkło.

Inna opcja to wykończenie posadzki betonowej powłoką z żywicy, co nada jej właściwości wodoodpornych, antypoślizgowych oraz antyelektrostatycznych. Dlatego taka podłoga świetnie sprawdzi się w łazience oraz kuchni. Dodatkowo nie posiada fug, w porównaniu do kafelek i jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Więcej o posadzkach betonowych na https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/siemanowice-slaskie.html

Kategorie
Dom